Toiminnallinen liikkuvuus
OSA 2/3
Toiminnallinen liikkuvuus! - Osa 2
Ylikuormitus on useilla meistä ongelmana. Ei välttämättä siksi, että treeni olisi niin pirun kovaa, vaan koska hermosto ei tiedä, onko kuormitus fyysisistä, psyykkistä, emotionaalista vai mitä... Hermostoa kuormittaa tämä kaikki ja siksi kuormitusta pitäisi säädellä JA koska kaikkea kuormitusta ei todellakaan pysty itse säätämään, aktiivinen palautuminen pitäisi olla olennainen osa arkea ja treeniä, jotta voimme pysyä terveenä.
Tutustu Toiminnalliseen Kehonpainotreeniin
Palaudu nopeammin, Nuku Paremmin, Liiku Kevyemmin ja Ketterämmin, Rakenna Energiaa Koko Päiväksi!
Vaihda stressi ja ylikuormitus tasapainoksi ja toimivaksi kehoksi!
Ei repivää rääkkiä, vaan monipuolista toiminnallista liikettä kehoa kuunnellen, 70 % teholla!
KÄÄNNETÄÄN KELKKA!
Väsymys ja Jaksamattomuus -> Energiaa koko päiväksi!
Kankea ja Hidas -> Ketterä ja Kevyesti Liikkuva
Stressi ja Ylikuormitus -> Selkeä Rauhallinen mieli ja nopea Palautuminen
Univaikeudet ja Väsymys aamulla -> Syvät Unet ja Virkeä heti herätessä
Rääkkitreeni -> Hyvä meininki, Rento Flow
Kurssin hinta on vain 97€
"Täytyy sanoa että tämä valmennus on muuttanut omaa käsitystä treenaamisesta täysin. Nyt pari kuukautta vedetty 70% teholla ja tulokset nousseet nopeammin kuin koskaan. Olen hämmästynyt."
-Arto Aaltonen
"Olen tykännyt erittäin paljon. Liikkuvuus parantunut huomattavasti ja kolotukset hävinnyt kropasta vaikka 6 viikkoa vasta takana."
Jarmo Kuortti